2 comments on “Potrącenie na pasach – Sprawca uciekł

  1. Pogoda wraz z pora roku nie wybiera, wystarczyło by zamieścić nad pasami lampy które spotyka się w innych miastach.Znacznie poprawiają bezpieczeństwo na przejściach które są marnie widoczne.

    • Popieram tą wypowiedź – dodatkowe oświetlenie poprawiłoby bezpieczeństwo pieszych w Oławie. Szczególnie podczas pogody deszczowej wieczorem – światła samochodu odbijają się od jezdni, widoczność jest zmniejszona. Ciemniej ubrane osoby są trudne do zauważenia z dalszych odległości. To już nie tylko zależy od prędkości poruszających się samochodów.

      Dodatkowe lampy na przejściach to bardzo popularne rozwiązania w wielu miastach, które oprócz oświetlenia pasów posiadają również migające pomarańczowe światło dla kierowców. Ponadto wiele z nich jest zasilane energią słoneczną – koszty inwestycji więc nie muszą znacznie obciążyć budżetu miasta (gdyby pojawił się argument braku pieniędzy!).

      Może te komentarze trafią do właściwych władz odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach Oławy, ponieważ uważam, że za dużo potrąceń jest w Oławie (zdarzają się te najtragiczniejsze, ze skutkiem śmiertelnym – niestety). Potwierdzeniem tych słów są moje obserwacje lokalnych zdarzeń drogowych. Policja również może to potwierdzić z posiadanych statystyk!

Możliwość komentowania jest wyłączona.