Podstacje / Oddziały

Podstacje/Oddziały

Obszar działania Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu z zakresu ratownictwa medycznego obejmuje miasto Wrocław i  7 przyległych powiatów (wrocławski, trzebnicki, milicki, wołowski, średzki, oławski, strzeliński). Rejon operacyjny jednostki  zamieszkały jest przez  ponad 1.060.000 mieszkańców.

Realizację zadań z zakresu ratownictwa medycznego Pogotowie zapewnia  specjalistycznymi i podstawowymi zespołami ratownictwa medycznego w ilości i zakresie zgodnym z Wojewódzkim Planem Działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Dolnośląskiego.

Zespoły ratownictwa medycznego oczekują na wezwanie do zdarzeń medycznych w podstacjach zlokalizowanych w mieście Wrocławiu oraz w Oddziałach zlokalizowanych w ww. powiatach.

Na terenie Wrocławia – w jednej z Podstacji przy ul. Traugutta 112 Pogotowie posiada również  Ambulatorium Chirurgiczne, które zapewnia mieszkańcom Wrocławia i Powiatu Wrocławskiego dostępność do usług medycznych  we wszystkie dni tygodnia w ciągu całej doby. Ambulatorium przyjmuje w ciągu roku ponad około 36 000 pacjentów wymagających pilnej interwencji chirurgicznej w warunkach ambulatoryjnych. W Podstacji Pogotowie wykonuje zadania z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie  ambulatoryjnej i nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Źródło Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s